Vinjani na Bušić pogon srušili žutu bračku podmornicu

Po izrazito hladnom vremenu Vinjani su protiv gostiju s Brača došli do vrijedna tri boda, pobijedivši Postiru – Sardi – 2:0
Vinjani – Postira-Sardi – 021 portal

Susret 15. kola u 1.ŽNL na Dovici u Donjim Vinjanima igrao se po marčanoj buri, a boje dresova dvaju suparnika podsjećale su na ukrajinsku zastavu. Na tribinama nimalo nije bilo ugodno provesti 90 minuta. Po izrazito hladnom vremenu Vinjani su protiv gostiju s Brača došli do vrijedna tri boda, pobijedivši Postiru – Sardi – 2:0.

Sve je zapravo riješeno u 46.minuta. Počelo je lijepim udarcem Ivana Loze unutar 16-terca, obrana Bakije. U 20. minuti dolazi do kratkog prekida igre. Sudarili su se Lozo i Šantić, koji u zavoju napušta igru pa umjesto Nikole ulazi Toni, također Šantić. Lozo je požutio, igra se nastavlja. Kukavica nije, već umalo junak kada je u 26.minuti uputio onako oštar udarac s 20 metara prema vratima Bračana, lopta pogađa golmana. Nakon pola sata igre, Bušić je pobjegao obrani gostiju za vodstvo Vinjana. Pave Klapirić pobrinuo se za asistenciju, a Bušić u naletu probija Bakiju što je bilo dovoljno za veselje Vinjančana.

Gosti u žutom brzo uzvraćaju. Marušić je u naletu prema suparničkim vratima, Kukulj je spreman za obranu u 32.minuti. S tim se rezultatom otišlo na odmor, a već početkom drugog dijela Čolak se pobrinuo za novo vodstvo Vinjana kada neometan ordinira po lijevoj strani, probija se do nesretnog Bakije i pogađa za vodstvo 2:0. Do 61. minute nekako se umrtvila igra, nakon čega se Klapirić našao u jednoj solo akciji i pri primanju lopte dodao ju vrataru Postire. Zamišljeno propada, a Bulić u 74. minuti pokušava zadnjim trzajima iznenaditi Kukulja za eventualno izjednačenje. Sijevnulo je pored vrata, ali mreža Kukulja ostaje netaknuta.

Vinjane sada očekuje kup utakmica s Imotskim, koji je u ovom kolu slavio protiv Orkana u Dugom Ratu 3:1, dok se Mračaj i prološka Mladost nisu proslavili u gostima u Kaštel Gomilici odnosno Vranjicu.

REZULTATI 15. KOLA 1. ŽNL: Omiš – Trogir 1912 2:0, Omladinac – Mladost 4:0, GOŠK Kaštela – Mračaj 7:1, Orkan – Imotski 1:3, Jadran Tučepi – Val 4:2, Jadran Kaštel Sućurac – Primorac 5:0.