Vinjani slave Bušića i ostanak u ligi

Svi klubovi s područja Imotske krajine preživjeli su ovogodišnju sezonu igranja u 1.ŽNL
Vinjani – Omiš – izvještaj 021 portal

Svi klubovi s područja Imotske krajine preživjeli su ovogodišnju sezonu igranja u 1.ŽNL. Još jučer „visjelo“ je Vinjanima ostati ili otići u niži rang. Srećom po njih preživjeli su Omišane zahvaljujući pogotku mladog Branka Bušića u 52.minuti, koji im je donio pobjedu na Dovici i ostanak u najboljem županijskom društvu. Ligu napuštaju Bračani odnosno Postira – Sardi, koji su izgubili u Dugom Ratu od Orkana 3:2.

Po dosta hladnom vremenu Vinjani su od početka krenuli protiv omiških gusara, koji su se odlično postavili u obrani i radili blokove napadu domaćina. 15 minuta trebalo je proći da Vinjani upute prvi koliko-toliko ozbiljniji udarac prema vratima nekadašnjeg golmana Kamena Krešimira Vojnovića. Đerek je ubacio s desna, Klapirić loše reagira, lopta je pored gola Vojnovića. Do poluvremena Vojnovića su još par puta pokušali ugroziti Klapirić i Lozo, no na poluvrijeme se otišlo s 0:0.

U drugom poluvremenu pada konačna presuda poslije odličnog prodora Klaprića po desnoj strani, uletom u kazneni prostor na 5-6 metara dodaje loptu Bušiću, koji čeka na drugoj. Vojnović je svladan, Vinjani s 1:0 ostaju u ligi.

Ostali rezultati posljednjeg 26.kola 1. ŽNL: Trogir 1912 – Omladinac 3:2, GOŠK Kaštela – Mladost 4:1, Jadran Tučepi – Mračaj 1:3, Jadran KS – Imotski 2:2, Primorac – Val 3:0

NK VINJANI – NK OMIŠ 1:0

STRIJELAC: Bušić (52)