Vinjanima derbi na Dovici, Mračaju umakao bod u Vranjicu

Vinjani su u 17. kolu 1. ŽNL na svojoj Dovici priredili ugodno iznenađenje pobijedivši susjedni Imotski - 2:0
Vinjani – Imotski izvještaj 021 portal

Vinjani su u 17. kolu 1. ŽNL na svojoj Dovici priredili ugodno iznenađenje pobijedivši susjedni Imotski – 2:0. Nakon duže vremena i publika se vratila na tribine te je zasigurno i to na jedan način potaklo domaćina da krene po pobjedu. Svjedočili smo tvrdoj i borbenoj utakmici. Oba pogotka Pave Klapirića, najzaslužnijeg pojedinca u redovima domaćina pala su u drugom poluvremenu.

Ne može se reći da Vinjani i do tada nisu imali šanse riješiti utakmicu. Već u 5.minuti Klapirić je mogao načeti Imoćane nakon solo prodora po desnoj strani i nakon silne trke i truda prava je šteta što ta lopta ne završava u mreži već pored gola gostujućeg vratara Marka Čaglja. Klapirić se na kraju ipak iskupio. Sredinom prvog dijela Lozo pogađa vratnicu s vrha 16-terca, da bi Imoćani krenuli tek početkom drugog poluvremena kada Marinović također pogađa vratnicu.

Imoćani su još jednom priprijetili preko Ljubičića iz prekida u 54.minuti i do kraja susreta – nestali. Loptu je obranio odlični Ivan Klapirić dostojno zamijenivši Mislava Kukulja na mjestu vratara. Prvi pogodak pao je u 57.minuti, strijelac Pave Klapirić. Isti igrač pogađa i u 63.minuti za konačnih 2:0 na Dovici. Vinjani su u ovom susretu mogli biti i uvjerljiviji da je Hrvoje Jurić uspio pogoditi mrežu u 72. minuti iz dva pokušaja.

Mračaj je u Vranjicu odigrao vrlo borbeno i malo je nedostajalo da u Runoviće odnesu bod. Pobjeda Omladinca 4:3. Još su igrali: Jadran (T) – Jadran (KS) 1:1, GOŠK Kaštela – Val 3:0 i Omiš – Postira Sardi – 6:0.