Neočekivani poraz

Zadar na Višnjiku poražen od Borca, Božić promašio šut za pobjedu

I Zadar i Borac su sada na omjeru pobjeda i poraza 5-6
Zadar: 11. kolo AdmiralBet ABA lige, KK Zadar – KK Borac MozzartSime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra u dvoboju 11. kola regionalne ABA lige pretrpjeli neočekivani domaći 80-79 poraz od Borca iz Čačka.

Zadrani su loše krenuli u susret, Borac je poveo 8-2 te bio u stalnoj prednosti sve do sredine treće četvrtine. Tada je Drežnjak kod zaostatka 46-51 oteo loptu Čarapiću i prisilio ga na nesportsku pogrešku što je pokrenulo zadarsku seriju kojom su domaći stigli do prednosti 66-61 uoči posljednjih 10 minuta.

Kada je Zadar poveo 71-61 sedam i pol minuta prije kraja činilo se kako je ipak uspio “prelomiti” dvoboj na svoju stranu. No, uslijedio je veliki pad u igri, pogotovo u napadu, a gosti su to iskoristili te u posljednju minutu ušli s vodstvom 77-75 koje je Segu s dva pogođena slobodna bacanja povećao na 79-75 39 sekundi prije isteka vremena.

Ipak, Zadrani su nakon skoka u napadu i koša Lakića smanjili na 79-80 te potom uspješno pritisnuli Segua nakon izvedene lopte te uspjeli osvojiti loptu za napad za pobjedu 12 sekundi prije kraja. Ta odlučujuća lopta završila je u rukama Božića, ali njegov šut iz okreta blokirao je Tasić za prvu pobjedu Čačana u Zadru u regionalnom natjecanju.

Marko Ramljak je s 19 koševa, 7 skokova i 6 asistencija bio najbolji kod Zadra, Arijan Lakić je dodao 17, dok je Ronaldo Segu s 28 ubačaja predvodio Borac.