Žuti podbacili

Zadar na Višnjiku uvjerljiv protiv Splita

Lovro Mazalin s 21 i Marko Ramljak sa 16 koševa predvodili su Zadar do dvanaeste ABA pobjede
Zadar: Utakmica 21. kola AdmiralBet ABA lige, KK Zadar – KK SplitSime Zelic/PIXSELL

U susretu 21. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je kao domaćin svladao Split sa 77-61. Zadrani su dominirali od samog starta utakmice, na krilima svog kapetana Marka Ramljaka otvorili su dvoboj s 21-10 i time najavili u kom smjeru će se kretati susret trenutačno dva najjača hrvatska sastava.

Splićani su uspjeli uhvatiti rezultatski priključak sredinom drugog dijela kada je bilo samo 34-31 za domaće, ali potom su gosti neobjašnjivo stali u napadu. Zadar je serijom 23-1 u drugoj polovici druge i prvoj polovici treće četvrtine stigao do nedostižne prednosti 57-32 te je ostatak utakmice bila puka formalnost.

U posljednjoj četvrtini u redovima Splita “probudio” se Boris Tišma koji je s nekoliko trica ublažio poraz svoje momčadi.

Lovro Mazalin s 21 i Marko Ramljak sa 16 koševa predvodili su Zadar, dok su Boris Tišma s 12 i Mate Kalajžić s 11 poena bili najefikasniji kod Splita.