Poraz hrvatskog prvaka u Baru

Zadar poražen od posljednjeplasirane momčadi ABA lige

Mornar je vodio gotovo cijelim tijekom dvoboja, a do najvećih 11 koševa prednosti crnogorska momčad je došla nešto više od tri minute prije kraja dvoboja
Zadar: AdmiralBet ABA liga, 13. kolo: KK Zadar – KK PartizanSime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Zadra doživjeli su poraz u 16. kolu regionalne ABA lige gostujući u Baru kod Mornara koji je slavio s 86-78 i tako došao do druge pobjede u ovoj sezoni.

Zadnja momčad na ljestvici, koja je u prvih 15 kola ostvarila tek jednu pobjedu i bila u nizu od deset poraza, iskoristila je lošije izdanje momčadi Danijela Jusupa i probleme u igračkom kadru hrvatskog prvaka. Naime, i u ovu je utakmicu Zadar ušao bez ozlijeđenog kapetana Marka Ramljaka, a istu ozljedu, distorziju skočnog zgloba, doživio je početkom treće četvrtine i najbolji zadarski košarkaš Luka Božić.

Zadarske strijelce je predvodio Arijan Lakić s 19 koševa, a Karlo Žganec je spojio 18 poena i 10 skokova.