Dvokorakom do finala

Zadar protiv Splita u finalu

Zadar je u polufinalu bio bolji od branitelja naslova Cibone
Zadar:  6. kolo HT Premijer lige, Zadar – Cedevita JuniorSime Zelic/PIXSELL

U finalu ovogodišnjeg doigravanja prvenstva Hrvatske za košarkaše igrat će Split i Zadar. Nakon što je Split plasman u završnicu izborio još u utorak s 2-0 u pobjedama protiv Cedevite Junior, u srijedu je Zadar izbacio branitelja naslova Cibonu također s 2-0 svladavši ju u KC “Dražen Petrović” s 85-70.

U drugoj utakmici dva najuspješnija hrvatska kluba Zadar je preuzeo kontrolu u prvom dijelu druge četvrtine kada je serijom 16-2 stigao do vodstva 39-28. Zahvaljujući raspoloženom Arijanu Lakiću, koji je postigao 10 poena u drugoj četvrtini na veliki odmor se otišlo s dvoznamenkastom prednosti.

Cibona se početkom treće četvrtine približila na šest pogodaka zaostatka (53-47), ali Zadar je bolje zatvorio i tu dionicu pa je uoči posljednjih 10 minuta imao vodstvo 70-56. Autoritativnim ulaskom u četvrtu četvrtinu Zadar je stigao do 20 razlike (81-61) sedam minuta prije kraja pa se završnica odigrala u revijalnom tonu.

Luka Božić je s 15 koševa, 12 asistencija i 8 skokova bio nadomak “triple-doublea” u sastavu Zadra u kojem je najefikasniji bio Juan Davis sa 17 ubačaja, dok je Lovro Mazalin s 20 pogodaka bio prvo ime Cibone.