Veliko slavlje na Višnjiku

Zadar razbio Split u majstorici i obranio naslov prvaka

Po završetku dvoboja brojni su zadarski navijači ušli na teren Krešine dvorane, kako bi sa svojim ljubimcima proslavili prvu obranu naslova prvaka
Zadar razbio Split i obranio naslov prvakaSime Zelic/PIXSELL

Uvjerljivom pobjedom u odlučujućoj, petoj utakmici finala doigravanja košarkaši Zadra su pred ispunjenom dvoranom Krešimir Ćosić pobijedili Split s 93-66 i tako došli do dvostruke domaće krune. Nakon uvjerljivog izdanja na Gripama Zadrani su i na ispunjenom Višnjiku potpuno nadigrali Žute za obranu naslova prvaka Hrvatske.

Rezultatska neizvjesnost trajala je svega pet minuta. Zadar je već na kraju prve četvrtine imao osam koševa prednosti (26-18), a do poluvremena je njihovo vodstvo naraslo do +18 (49-31). Furioznim početkom u trećoj četvrtini Zadrani su serijom 15-0 došli do 33 koša prednosti (64-31) u 23. minuti te tako potpuno razoružali Splićane, a ostatak dvoboja pretvorili u ekshibiciju.

Luka Božić predvodio je Zadar s 19 koševa, devet asistencija i šest skokova. Arijan Lakić je ubacio 18 poena, a Marko Ramljak 14. Shannon Shorter je s 18 koševa bio najbolji strijelac Splita, dok je Mate Kalajžić ubacio 11 poena.