Zadar u završnici preokrenuo Split za pobjedu u derbiju

U Splitu su domaćini manje od četiri minute prije kraja vodili sa 71-62, no uslijedila je 16-3 serija Zadrana kojom su ostvarili veliki preokret
Split: Četvrtfinalna utakmica košarkaškog Kupa Krešimir Ćosić, Split-GoricaMiroslav Lelas/PIXSELL

U derbiju 3. kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je kao gost velikim preokretom svladao Split sa 78-77.

U Splitu su domaćini manje od četiri minute prije kraja vodili sa 71-62, no uslijedila je 16-3 serija Zadrana kojom su ostvarili veliki preokret, dok je Roko-Leni Ukić tricom sa zvukom sirene samo ublažio poraz Splićana.

Zadar se u igru vratio tricama Mavre i Drežnjaka, ali košem Ukića Split je na ulasku u posljednje dvije minute poveo 74-70. Carter je s pogođena četiri slobodna bacanja poravnao na 74-74, da bi goste u vodstvo doveo Marčinković na asistenciju Mavre 17 sekundi prije kraja. U posljednjem smislenom splitskom napadu Carter je blokirao Shortera da bi Jordano s dva pogođena slobodna bacanja odveo Zadar do nedostižnih 78-74.

Dominik Mavra predvodio je Zadar s 19 koševa, po 15 su dodali Justin Carter i Dario Drežnjak, dok su Maj Kovačević sa 16 i Roko-Leni Ukić s 15 poena bili najefikasniji kod Splita.