3.NL Jug

Zagori naslov prvaka, Kamen produžio nadu ostanka u ligi

Po izrazito teškom vremenu i uvjetima za igru Kamen je na domaćem terenu uspio osigurati tri važna boda
Kamen – Neretva – izvještaj 021 portal

Po izrazito teškom vremenu i uvjetima za igru Kamen je na domaćem terenu u subotu uspio osigurati tri važna boda za ostanak u ligi pobijedivši Neretvu iz Metkovića – 3:1. Iako je bilo golova, utakmica nije bila pretjerano zanimljiva za gledanje.

Gosti u prvom dijelu nisu ništa prikazali, a na prvi pogodak čekalo se nešto više od deset minuta kada je za početno vodstvo pogodio Kljenak s ruba 16-terca u lijevi kut Čovića. Kljenak se okušao i dvije minute prije poslavši loptu direktno u ruke Čovića. U 22. minuti Pirić je s nešto više od pet metara uspio povećati vodstvo na 2:0, da bi Kljenak ponovno zaprijetio u 36. minuti opet u blizini 16-terca. Čović se ovog puta dobro ispružio da zaštiti svoj lijevi kut.

Početkom drugog dijela nonšalantno ponašanje obrane Kamena koristi Kalfić, koji neometan prolazi kroz desnu stranu i slobodno dolazi sve do vrata, Guć je prevaren – 2:1. U 60.minuti Kljenak je imao odličan šut s 18 metara, obranio je Čović. U 82.minuti Rako pogađa stativu, a samo minutu poslije za konačnih 3:1 lijepo pogađa Roko Kujundžić.

Recimo i to kako se Zagora iz Unešića domogla ovosezonskog naslova u 3.NL Jug remiziravši s glavnim konkurentom Zadrom 0:0 na svom travnjaku. Uz taj susret, još su igrali; Uskok – Junak 1:1, GOŠK Dubrovnik – Split 2:0

3.NL JUG, 28. KOLO
NK KAMEN – NK NERETVA 3:1
STRIJELCI: 1:0 Kljenak (12), 2:0 Pirić (22), 2:1 Kalfić (48), 3:1 R. Kujundžić (83)

TEKST: DARKO LONČAR