Zaraženi i vlasnica i još jedan korisnik Doma za starije u Pločama

Vlasnica i još jedan korisnik Doma za starije u Pločama pozitivni su na koronavirus, objavljeno je na internetskoj stranici Grada Ploča, a još ranije je zaraza potvrđena kod njegovateljice i korisnice, pa su sada ukupno četiri zaražene osobe iz tog doma.
Ostali korisnici doma tijekom noći s petka na subotu evakuirani su i smješteni u dubrovačku Opću bolnicu i dubrovački Studentski dom te im se čekaju rezultati testiranja. U četvrtak navečer u dubrovačkoj bolnici hospitalizirana su dva korisnika, kojima se još čekaju rezultati testiranja, a tijekom petka i zaražena korisnica.
-Stručne službe su već kontaktirale osobe koje su bile u kontaktu sa zaraženima te im je određena mjera samoizolacije- stoji na stranici Grada Ploča.
Redovita konferencija za medije županijskog stožera civilne zaštite održat će se u 12,30 sati.