Uvjerljiva pobjeda Kamena

Zmaj zapeo u blatu Ivanbegovine

S dva zgoditka Kljenaka i jednim Kujundžića Kamen je s 3:0 porazio Zmaja
Kamen – Zmaj pobjeda – 021 portal

Prvih pola sata u Ivanbegovini bilo je pomalo dosadno. Nigdje kvalitetne akcije, ni prilike za zabilježiti, teren težak za igru, na tribinama hladno i sve je nekako djelovalo na poluvrijeme za zaborav i mirnih mreža, no onda u 35. minuti nositelj igre Petar Kljenak poznatiji kao „Poljički Ronaldo“, šalje jednu „kirurški preciznu“ loptu iz prekida na glavu Roka Kujundžića, koji matira Jelića ispred samih vrata za vodstvo Kamena 1:0.

I na tribinama se lakše disalo, a najsretniji na putu za svlačionicu zasigurno je bio sam trener Kamena Mario Kujundžić – Kunta, pogodite zbog čega? Nije samo rezultat u pitanju. Zmaj je brzo odgovorio prizemnim udarcem iz prekida s nekih 20 metara preko dojučerašnjeg važnog kotačića Kamena, Mira Kovačića, no Guć je to lako otklonio.

U nastavak drugog dijela Kamen je krenuo agresivno, pa su do 53. minute Crni ispucali barem tri šanse koje su vrlo brzo Zmaja mogle uvući u još veće blato. Kljenak je s pet metara u 52. minuti imao čisti zicer pogodivši stativu, a valja izdvojiti prilike Kilića i Oreča u 49. i 51. minuti, kao i s druge strane još jedan uzaludni pokušaj Kovačića, no trud i zalaganje Kamenovaca vratilo se u 62. minuti kada je Kilić srušen u kaznenom prostoru, a siguran egzekutor s bijele točke za 2:0 je asistent prvog pogotka Petar Kljenak.

I kada se sve činilo da će 2:0 ostati svijetliti do kraja na semaforu, u kaznenom prostoru srušen je kapetan Branimir Kujundžić. Makarani u 87. minuti ostaju bez Katića koji je pocrvenio, a Petar Kljenak ponovno je precizan s 11 metara za velikih 3:0 uoči posljednja dva kola pred odlazak na zimsku stanku. Pored pobjede domaćina lijepo je bilo u Ivanbegovini vidjeti i dugu u blizini.

Ostali rezultati: Omiš – Zagora 1:5, Uskok – GOŠK Dubrovnik 2:2, Split – Zadar 1:2, GOŠK Kaštela – Neretvanac 5:0.