Zmijavčanima treći Tutin memorijal u Imotskom

U ruletu udaraca sa sedam metara do pobjedničkog naslova
Zmijavci – pobjednik 3 Tutinog memorijala – 021 portal

Dovoljno je samo reći – Zmijavci. Da! Uz pomoć par malonogometnih profesionalaca Zmijavčani su uspjeli doći do vrijednog trofeja ovo ljeto, onog u Imotskom na malonogometnom memorijalu Joška Novovića – Tute, legendarnog pripadnika 3. Imotske bojne gdje su u finalu svladali momčad Amagal iz susjedne Gorice 3:2 nakon odigranih penala.

Utakmica prava finalna. Prvi pogodak pao je tek pred poluvrijeme. Gorica je povela preko Gašpara i s minimalnom prednosti 1:0 otišla na odmor, no negdje sredinom drugog dijela Ivan Leko vraća stvari na početak za 1:1, a onda i najbolji igrač turnira Mirko Družijanić preokreće rezultat u korist Zmijavčana, koji su na tribinama već pripremali feštu. Bošković ih je utišao za 2:2 i utakmica je otišla kako smo jednim dijelom i predviđali – na penale, koji Zmijavčanima donose radost i naslov trećeg memorijala u Imotskom „Joško Novović – Tuta“.

U utakmici za 3. mjesto Pogrebno Aračić tijesno je pobijedilo Dolića Dragu s 6:5, iako su Šimić i društvo vodili na poluvremenu 4:2. Spomenuli smo kako je najbolji igračem turnira proglašen Milan Družijanić iz pobjedničke ekipe Zmijavci, kojem se pridružio Filip Ćapin kao najbolji vratar (također iz pobjedničke ekipe), dok je najbolji strijelac turnira Nikola Matić iz četvero plasirane Dolića Drage.