Žuti na Baldekinu slomili Šibenku u zadnjoj četvrtini

Lovre Runjić je sa 17 koševa bio najbolji strijelac Splita
Susret Zadra i Splita u 1. kolu Lige za prvakaSime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Splita uvjerljivo su svladali Šibenku s 85-53 zahvaljujući furioznoj završnoj četvrtini dvoboja 8. kola Lige za prvaka, koji je u srijedu odigran na Baldekinu.

Šibenčani su odlično otvorili dvoboj i u 7. minuti imali čak 13 koševa prednosti (20-7), ali su gosti već do poluvremena napravili preokret i došli do prednosti (35-38). Rezultatska neizvjesnost je trajala sve do posljednje četvrtine, u kojoj su Šibenčani košem Klarina došli na šest koševa zaostatka u 32. minuti. No, uslijedila je serija Splićana od 15-0 u samo dvije i pol minute, čime je razriješeno pitanje pobjednika, a prednost gostiju je do kraja narasla na najvećih +32.

Lovre Runjić je sa 17 koševa bio najbolji strijelac Splita. Mate Kalajžić je ubacio 14, a Shannon Shorter 13 poena za pobjednike. Za Šibenku su po 12 koševa postigli Luka Skorić i Patrik Jambrović.