Junak Shannon Shorter

Žuti na prepunim Gripama svladali Zadar i stigli na korak do naslova

Splićani u petak mogu doći do svog drugog naslova prvaka Hrvatske. Prvi su osvojili 2003., kad su u finalu svladali Cibonu, s Dinom Rađom, Jurom Zdovcom, Josipom Sesarom i tada mladim Rokom Lenijem Ukićem u sastavu
Treća utakmica finala PH između košarkaša Splita i ZadraIvana Ivanovic/PIXSELL

Košarkaši Splita pobijedili su pred svojim navijačima Zadar s 87-77 i tako poveli s 2-1 u seriji na tri pobjede.

Splićani su veći dio utakmice proveli u vodstvu i zasluženo došli do pobjede protiv branitelja naslova. Zadrani su u trećoj četvrtini zaprijetili velikim preokretom, kad su minus od 11 koševa iz 23. minute (55-44) uspjeli pretvoriti u prednost od četiri poena za posljednju četvrtinu (61-65). Momčadi su u zadnjih pet minuta utakmice ušle izjednačene (74-74), a onda je Shannon Shorter pogodio dvije trice i time pokrenuo završnu seriju (13-3) kojom su Splićani došli do uvjerljive pobjede. Zadrani su u zadnjih pet minuta ostali bez ubačaja iz igre.

Shorter je bio najbolji pojedinac utakmice s 29 koševa, šest skokova i četiri asistencije, a pogodio je pet trica iz devet pokušaja. Kod Splićana se istaknuo i Vito Kučić s 21 košem, pet skokova i tri asistencije, pogodivši pet trica iz šest pokušaja. Boris Tišma je ubacio 10 poena za pobjednike.

Zadrane je predvodio Luka Božić s 25 koševa, sedam skokova i četiri asistencije. Dario Drežnjak je ubacio 15, a Arijan Lakić 14 poena.