Na Hršćevanima je bilo jako zanimljivo

Nediljko-Šole, Joško i Jurica Lasić pobjednici su Ožujsko kupa u balotama koji je igran na Hršćevanima. Zanimljivost finala leži u činjenici kako je čak pet igrača bilo iz Šumeta
358759364_1069713047390021_3004325941091776390_n

Finalnom večeri na Hršćevanima do kraja je stiglo ovogodišnje izdanje Ožujsko kupa u balotama. Učešće na turniru ovoga je puta uzelo 28 ekipa, a do kraja su stigli predstavnici Šumeta – ekipa Lasića (Nediljko-Šole, Joško i Jurica Lasić) i Bare i ekipa (Sveto i Nediljko Lasić, Bariša Žužul-Bare).

Okupilo se na bućani kod Matkovića i podosta pratitelja ove popularne dalmatinske igre, uz koju nedjeljna poslijepodne provode i brojni Imoćani. Tražilo se što bolje mjesto kako bi se mogla popratiti finalna utakmica “ljutih” rivala, od kojih njih čak petorica dolaze iz istog sela – Šumeta. Iz svega navedenoga može se zaključiti kako Šumećani dominiraju u balotama na području Imotske krajine.

Finale je bilo uzbudljivo, no velika neizvjesnost je izostala, pogotovo u posljednja dva seta, u kojima su Lasići doslovno “pomeli” svoje konkurente s terena (16:1, 16:2) nakon što su izgubili prvi set. Takvim raspletom Šole, Joško i Jurica Lasić postali su pobjednicima turnira na Hršćevanima.

Uz pehar pobjednika i medalje pripala im je i novčana nagrada od 400 eura. Osim toga, izborili su i nastup na Regionalnoj završnici Ožujsko balota kupa, gdje pravo nastupa imaju i finalisti – Bare i ekipa.