IMOTSKI Ponavljač prometnih prekršaja opet vozio bez vozačke i unatoč zaštitnoj mjeri

U nedjelju, 12. siječnja u 6 sati, na području Zmijavaca policijski službenici Postaje granične policije Imotski zaustavili su 48-godišnjeg vozača za kojeg je utvrđeno da upravlja osobnim automobilom prije stjecanja prava na upravljanje jer nema položen vozački ispit za B kategoriju.
-Utvrđeno je da se radi o ponavljaču prometnih prekršaja koji upravlja vozilom za izrečene zaštitne mjere zabrane upravljanja vozilom B kategorijom koja traje do ožujka 2025. godine. Na zahtjev policijskog službenika vozač se odbio podvrgnuti ispitivanju s pomoću odgovarajućih sredstava radi utvrđivanja prisutnosti droga ili lijekova koji utječu na psihofizičke sposobnosti i na sposobnost upravljanja vozilom- izvijestila je policija.
Uhićen je i doveden u policijsku postaju, a u optužnom prijedlogu zatraženo je od suda da mu se odredi zadržavanje jer je do sada činjenjem prometnih prekršaja ostvario 18 negativnih prekršajnih bodova. Osim toga, zatraženo je da mu se izrekne kazna zatvora u trajanju od 60 dana i zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom B kategorije u trajanju od 12 mjeseci.
Sud mu je odredio zadržavanje u trajanju od pet dana, nakon čega je odveden u zatvor do donošenja konačne presude suda.