Split nakon produžetka na Baldekinu svladao Šibenku

Split se izvukao i nakon produžetka pobijedio odličnu Šibenku
163949130_3780050622084999_6883523658810626811_oKK Split (Facebook)

Nakon produžetka košarkaši Splita na Baldekinu su u 25. kolu prvenstva svladali Šibenku s 96:88.

Žuti su bolje otvorili utakmicu, poveli 18:11, ali Šibenka se vratila u igru, do poluvremena povela s 44:38. Bio je to signal Mili Karakašu da u igru mora i Marko Luković (Roko Ukić nije ulazio, a na tribinama su bili ozlijeđeni Marin Marić i Darko Bajo). No, na krilima Širka i Freemana Šibenka u samo par minuta treće četvrtine odlazi na 56:42.

I tada kreće Split, serijom 22:4 Karakaševa momčad povela je s 64:60. Međutim, u posljednjoj četvrtini opet je Šibenka povela, minutu i pol prije kraja vodila s 81:74, ali još jednom su se “Žuti” izvukli iz ponora. U samo tridesetak sekundi zahvaljujući Babićevim bacanjima (namjerna Domagoj Šarić), trici Lukovića i odličnoj obrani (prekršaj na Đokoviću i sigurna realizacija slobodnih bacanja) Split je došao do minus jedan (81:80).

U šahovskoj završnici Split je uspio doći od produžetaka nakon što je Babić četiri sekunde prije kraja oba puta bio precizan s linije slobodnih bacanja.

U produžecima umorni domaćini nisu mogli parirati Žutima, a sve dileme riješio je četvrtom tricom Luka Babić 27 sekundi prije kraja kada je pogodio za 93:88.

Kod Splita Ivan Perasović ostvario je “double-double” (20 poena, 11 skokova), Pavle Marčinković i Luka Babić ubacili su po 15 poena, Ilija Đoković dodao je 13 poena, a 12 je postigao Marko Luković. Kod Šibenka najbolji Amerikanac Freeman s 30 koševa, i Širko koji je postigao 20 koševa i uhvatio 16 skokova.