Pobjeda za kraj polusezone

Radić za pobjedu Croatije protiv Jaruna

I peti međusobni susret između ove dvije momčadi završio je pobjedom domaćina čime je nastavljena tradicija rezultata između ove dvije momčadi. Pobjedom je Croatia završila polusezonu na osmom mjestu prvenstvene ljestvice i može biti zadovoljna, jer svjedoci smo bili da čak u prvih deset kola nisu imali pobjedu
WhatsApp Image 2023-12-03 at 16.35.36 (2)

Nakon što mu je jučer stariji brat Mislav Karoglan s Hajdukom upisao najlakšu pobjedu u prvenstvu, danas je njegov mlađi brat Marijan upisao najtežu pobjedu u prvenstvu s matičnim klubom, drugoligašem Croatijom. U zmijavačkom blatu bolje su se snašli igrači Marijana Karoglana i s minimalnim rezultatom od 1:0 pobijedili Jarun i sezonu onaj jesenski dio završili najboljim mogućim načinom. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je džoker s klupe Marijana Karoglana, Luka Radić koji je u 26. minuti poentirao i Croatiji donio velika tri boda.

Na terenu ili bolje rečeno glibu gledali smo zanimljivu utakmicu u kojoj su obje momčadi htjeli doći do pobjede. Croatia je bolje otvorila utakmicu i već u drugoj minuti danas najbolji igrač na terenu Tomislav Krizmanić sjajno je tukao s 18 metara, ali njegov udarac završio je na lijevoj stativi gola gostiju. Samo dvije minute kasnije, blato i glib spasili su Croatiju, Tadić je prevario i obranu Croatije i vratara Marija Gudelja, ali nije uspio prevariti teren odnosno njegovo blato. Lopta mu je ostala u blatu na metar od goli linije.

Igrala se deveta minuta utakmice, korner s lijeve strane napada Croatije izveo je Gojko Gadže, ubačaj pogađa Tomislava Gudelja u glavu koji sam s pet metara puca pored gola i propušta priliku utakmice. U 21. minuti loša vijest za Croatiju, Tomislav Gudelj se ozlijedio i morao je napustiti igru. Umjesto njega ušao je budući strijelac Luka Radić. Samo pet minuta od ulaska na teren, u 26. minuti Radić je strijelac. Loša reakcija vratara Savatovića koji je centaršut igrača Croatije odbio točno na desetak metara po sredini gola gdje se našao sam Luka Radić i iz prve potegao i probio vratara i obranu Jaruna za vodstvo Croatije.

U nastavku susreta Jarun je bila momčad koja je stiskala, izdvajamo 50. minutu kada je na ubačaj Alghoula sjajno reagirao danas odlični Marko Šuto i s pet metara ispred Tadić spriječio sigurni pogodak. Zatim je u 53. Josip Tadić s par metara pogodio stativu. U 60. minuti fantastična akcija Croatije, sjajno je Tomislav Krizmanić uposlio Antu Šutu, koji se sjurio jedan na jedan s vratarom Savatovićem, zaobišao ga i na praznu mrežu pucao je iz trka, ali njemu kao i Tadiću lopta je zapela u blatu i spriječila pogodak.

Ljutit Leko zbog poraza

Do kraja utakmice nismo vidjeli mnogo prilika. Bila je to teška i rovovska borba u kojoj je Croatia na silne muke sačuvala svoju mrežu i ostvarila veliku i bitnu pobjedu. Bilo je tu i iskrica na terenu, ali sve u žaru borbe i sve pod kontrolom. Zanimljivo da je trener Jaruna poslije utakmice u izjavi rekao samo “Nesportsko i ružno ponašanje klupe Zmijavaca, sramota.

Karoglan: Momci su ostavili srce na terenu

Vidno zadovoljni domaći trener kazao je kako su njegovi momci ostavili srce na terenu.

-Po teškim i gotovo nemogućim uvjetima onim ne nogometnim moji su dečki ostavili srce na terenu. Ginuli su i borili se jedan za drugoga i pokazali kako se bori za klub i kako se diše za klub. Čestitam im na današnjoj pobjedi, ali i na svom ovom teškom periodu koji smo prošli, u kojim uvjetima smo radili i kako smo se trudili, trenirali i borili se. Naravno, hvala im od prvog do posljednjeg na ovoj polusezoni. Zahvaljujem se i Upravi kluba koja nam je omogućavala sve nabolje što je u njihovoj moći i našim navijačima Noćnim Jahačima koji nas bodre i podržavaju u dobru i u zlu- kazao je nakon utakmice Karoglan.

SUPERSPORT 1. NL, 17. KOLO
NK CROATIA (Z) – NK JARUN 1:0
Zmijavci. Igralište: ŠRC Marijan Šuto “Mrma”. Gledatelja: 400. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka) 6.5. Pomoćnici: Tkalčević i Balen. 4. sudac: Šantić. Delegat: Ivošević.
STRIJELAC: 1:0 Radić (26)
NK CROATIA (Z): M. Gudelj 6.5, Šimunić 6, Šalinović 6.5, M. Šuto 7, Klančir 6.5 (od 76. Nikolić -) , Gadže 6.5, Krizmanić 7, Marić 6.5, A. Šuto 6.5 (od 90. Čulina -), Perić 6, T. Gudelj (od 21. Radić 7). TRENER: Marijan Karoglan 7
NK JARUN: Savatović 6, Bićanić 6.5, Dajčer 6, Smoljo 6, Abramović 6 (od 87. Mateković -), Pranjić 6 (od 87. Matijević-), Babić 6 (od 68. Radujković 6), Kukavica 5.5 (od 46. Domančić 6.5), Alghoul 6 (od 78. Stanić -), Tadić 6. 5, Bilobrk 6. TRENER: Jerko Leko 6
IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Krizmanić (NK Croatia Zmijavci)