Remi na zmijavačkoj oranici

Tomislav Gudelj iskoristio dječačku pogrešku vratara BSK-a za bod Croatije

Croatia je nastavila niz neporaženosti na domaćem terenu i upisala bod u šestoj utakmici za redom bez poraza
dizajn-bez-naslova-1_3HqvpCgMAXSport/Hrvatski Telekom/24sata

Teška i tvrda utakmica u Zmijavcima i na kraju po bod za svakoga, najrealniji je rezultat danas poslijepodne u Zmijavcima. Teren i katastrofalna oranica nisu dozvolili ipak kvalitetnijoj momčadi Croatije da pokažu svoju igru i da upiše četvrtu pobjedu za redom. Ipak, Croatia je nastavila niz neporaženosti na domaćem terenu i upisala bod u šestoj utakmici za redom bez poraza. Utakmicu u Zmijavcima obilježio je bizaran pogodak Tomislava Gudelja u 82 minuti. Lukavost Gudelja donijela je bod u Zmijavcima i to na kakav način.

Prvo poluvrijeme bez pogodaka, s po jednom dobrom intervencijom vratara s jedne i druge strane. Početak drugoga poluvremena i gosti su poveli. Igrala se 47 minuta utakmice, ubačaj iz kuta s lijeve strane napada, lopta je preletjela na drugu stativu gdje ju je branič gostiju vratio na prvu stativu i lopta dolazi do Šolića koji iz prve volejom pogađa na crti Nikolu Šalinovića i od njega se lopta odbija u mrežu i gosti vode.

Imali su momci iz Bijelo Brda do 82. minute sva tri boda u rukama, a onda bizarna akcija koja je počela u 81. kada je slobodan udarac s 25 metara izveo Mijo Šabić i pucao direktno u vratara Aleksandra Vukelića koji je loptu uhvatio u ruke. Potom je krenuo staviti loptu na peterac i postavio je i pljeskao je rukavicama, i dok je lopta stajala na petercu Tomislav Gudelj je to vidio i laganim korakom uskočio do nje i iskoristio neopreznost vratara Vukelića i loptu poslao u praznu mrežu za na kraju pokazalo se konačnih 1:1.

Tragičar Aleksandar Vukelić čim je napravio glupost uhvatio se za glavu, ali bilo je kasno. Gosti su bodom ostali posljednji, dok je Croatia preskočila Cibaliju i ponovno je na osmom mjestu ligaškog poretka.

-Teška utakmica i težak teren. Nismo danas bili pravi, vidjelo se od početka da nismo dobro ušli u utakmicu i na kraju nismo izgubili već šestu za redom na domaćem terenu što me iskreno veseli. Ništa, čestitam momcima na borbi i osvojenom bodu. Bitan je svaki i nadam se da dobru igru možemo sada pokazati i u gostima- kazao je nakon utakmice domaći trener Marijan Karoglan.

SUPERSPORT 1. NL, 15. KOLO
NK CROATIA – NK BSK BIJELO BRDO 1:1 (0:0)
Zmijavci. Igralište: ŠRC Marijan Šuto “Mrma”. Gledatelja: 600. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg) 7. Pomoćnici: Starčević i Geller.
Delegat: Čanađija.
STRIJELCI: 0:1 Šalinović (AG-47), 1:1 T. Gudelj (82)
NK CROATIA: M. Gudelj 6.5, Brkić 7, Gadže 6.5 (od 66. Blažević) , T. Gudelj 7, Klančir 6.5, Perić 6 (od 60. Todorić 6), Krizmanić 6.5, A.Šuto 6.5, Šimunić 6 (od 66. Šabić 6.5), Šalinović 5.5, M. Šuto 6.5. TRENER: Marijan Karoglan
NK BSK BIJELO BRDO: Vukelić 5.5, Baković 6.5 (od 65. Nikolić 6), Knežević 6 (od 73. Mendeš 6), Dobrijević 6.5, Mekić 6.5, Plum 6.5, Pejić 6, Tomašević 6.5 , Vujanić 6, Šolić 6.5 (od 65. Mihaljević 6), Žutić 6. TRENER: Denis Krstanović 6.5
IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Gudelj (NK Croatia)