Pobjeda nakon 3. lipnja

Croatia napokon slavila, Orijent ispraćen s pola tuceta

Sadržajna i fantastična utakmica od strane Croatije protiv Orijenta
WhatsApp Image 2023-10-08 at 18.09.38

Prva prvenstvena pobjeda u 11 kolu SuperSport 1. NL i prva pobjeda Croatije nakon 3. lipnja. Zbilja fantastična predstava momka Marijana Karoglana, pokazali su da nisu tako loša momčad, izbacili su sve i sebe i napokon otkočili ručnu. Svi do jednoga odlični i partija za prva velika tri boda i odlazak sa zadnjega mjesta prvenstvene tablice.
Sadržajna i fantastična utakmica od strane Croatije protiv Orijenta. Nakon 45 minuta igre rezultat na semaforu bio je nestvarnih 3:0 za Zmijavčane, a nakon 90 minuta još nestvarnijih 6:2. Više pogodaka Zmijavčani su postigli danas nego u svih deset prvenstvenih utakmica u cijelom prvenstvu.

Sjajnu predstavu Croatia je započela već u 4. minuti, Ante Šuto je s nekih 25 metara pucao snažno iz kosa, vratar Mohorović je obranio, ali njegov odbijanac “nanjušio” je sjajni napadač Gudelj i došao do lopte i zakucao je u mrežu za vodstvo od 1:0. Samo minutu kasnije velika prilika za goste, Švrljuga se sam pronašao u šesnaestercu Croatije i pucao je glavom s nekih desetak metara glavom, ali odlična obrana vratara Vukmana spriječila je izjednačenje gostiju. Igrala se 15. minuta utakmice i Zmijavčani su pokazali da poznaju svoj teren, korner s lijeve strane izveo je Gadže, lopta je nakon odbijanca završila u blatu na nekih 5-6 metara od vratara Patrika Mohorovića, ipak vratar gostiju ostao je na liniji, a u blato je uskočio prije njega Šimunić i u padu zakucao loptu u mrežu za 2:0.

Fantastična je Croatia, samo dvije minute kasnije odličan pokušaj Ivana Brkića s nekih dvadeset metara od gola sjajno brani vratar gostiju. Igrala se 27. minuta i veliki presing Croatie urodio je plodom. Gadže je uzeo loptu na nekih tridesetak metara dodao do Krizmanića koji je sam na vrhu šesnaesterca, pucao je ali vratar gostiju ponovno brani. Igrala se 37. minuta sjajna akcija mladog krila Croatije, Ante Šuto se sjurio u sredinu obrane Orijenta, održao se na nogama i izdržao duele i na nekih 25 metara odigrao dupli pas s Gadžom koji mu je ostavio loptu na vrhu šesnaesterca, ovaj je naletio i u trku ljevicom pogodio lijevi kut nemoćnog Patrika Mohorovića za velikih i visokih 3:0. Samo minutu kasnije ponovno odličan udarac Ivana Brkića s 25 metara, ali ponovno po sredini vrata Mohorović s poteškoćama brani njegov udarac.

Sjajna akcija u 51. minuti utakmice, i šesti prvenstveni gol Tomislava Gudelja. Odlična realizacija vanjskom s nekih desetak metara pogodio je lijeve rašlje nemoćnog vratara Mohorovića. Ipak treba reći da je sjajnu asistenciju za Gudelja upisao Gojko Gadže isto vanjskom podvalio je za Gudelja koji je pokazao svoju kvalitetu i povećao rezultat na 4:0.

Orijent je sa svježim snagama došao do pogotka u 55. minuti, Šimčić je sjajno prsima s pet metara dočekao centaršut Mršića i smanjio rezultat Croatije na 4:1. Sjajna je Croatia i u nastavku utakmice, igrala se 69. minuta sjajno je Ante Šuto pronašao asistencijom Krizmanića ovaj je na vrhu šesnaesterca ponovno kao i u 27., ali ovaj put je majstorski plasirao loptu u mrežu za velikih 5:1. Samo minutu kasnije drugi gol Ante Šute, za visokih 6:1. Ponovno minuta kasnije i novi pogodak, kao da gledamo rukomet. Velika greška vratara Vukmana lopta koja je naizgled bila lagana, prošuljala mu se ispod tijela i Orijent je ni kriv ni dužan smanjio rezultat na 6:2.

Do svoga hat-tricka mogao je Tomislav Gudelj u 85. minuti, sjajno je okrenuo braniča gostiju i s centra krenuo jedan na jedan s Mohorovićem, ali s nekih desetak metara od vratara pucao je pored gola. Zviždukom suca Dadića nastalo je veliko veselje u Zmijavcima i tribine Mrmina stadiona napokon su zapljeskali igračima Croatije.

Reakcije trenera

Marijan Karoglan (NK Croatia): Napokon se sav trud i rad isplatio, čestitke momcima na fantastičnoj predstavi i evo pobijedili smo. Odčepili smo taj stres i presing i sada idemo dalje u nove pobjede. Još jednom svim momcima kapa do poda.

Fausto Budicin (NK Orijent): Čestitke domaćinu na zasluženoj pobjedi. Imali smo plan stati u bloku prvo poluvrijeme i zadržati njihove napadače, ali nažalost prva dva udarca na gol i dva pogotka. Nismo uspjeli u tome i domaćini su bili puno jači i čvršći pogotovo u prvom poluvremenu. Što reći, pokušali smo u nastavku u ofenzivnom dijelu. Mislim da je to jedina pozitivna stvar, zabili smo i stvarali prigode, ali ne možemo mi zabiti koliko obrana može primiti.

SUPERSPORT 1. NL, 11. KOLO
NK CROATIA – NK ORIJENT 6:2 (3:0)
Zmijavci. Igralište: ŠRC Marijan Šuto “Mrma”. Gledatelja: 500. Sudac: Toni Dadić (Zagreb) 7. Pomoćnici: Maloča i Podrug. 4 sudac: Bolić. Delegat: Sarčević.
STRIJELCI: 1:0 Gudelj (4), 2:0 Šimunić (15), 3:0 A. Šuto (37), 4:0 Gudelj (51), 4:1 Šimičić (55), 5:1 Krizmanić (69), 6:1 A. Šuto (70), 6:2 Mršić (71)
NK CROATIA: Vukman 7, Šimunić 7, Šalinović 7, M. Šuto 7, Klančir 6.5 (od 65 Radić 6.5), Gadže 7.5, Brkić 7.5 (od 81 Marić) , Krizmanić 7.5 (od 73 Šabić ), A. Šuto 8.5 (od 73. Kamga), Todorić 7 (od 81 Perić ), Gudelj 8. TRENER: Marijan Karoglan 7
NK ORIJENT: Mohorović 6.5, Švrljuga 5.5 (od 46 Zuliani 6), Agić 5.5, Putnik 5.5, Mulac 5.5, Bodetić 5.5, Lazar 5.5 (od 73. Valjan), Mohorovičić 5 (od 46 Faal 5.5), Monjac 5 (od 46. Simčić 6.5), Bubnjar 5.5, Gajzler 5 (od 46 Mršić 6.5). TRENER: Fausto Budicin 5.5
IGRAČ UTAKMICE: Ante Šuto (NK Croatia)