Croatia napokon izvan opasne zone

Rapsodija Croatije; nakon Orijenta razbijena i Cibalia

WhatsApp Image 2023-10-29 at 17.28.14

Nakon fantastične predstave u Zmijavcima prošlo kolo protiv Orijenta, sada samo sedam dana kasnije nova petarda Croatije. Ovaj put je teško nastradala Cibalia. Zmijavčani se dižu i Croatia pod vodstvom Marijana Karoglana izgled fantastično, Jedanaest golova u dvije utakmice izgleda strašno. Uvjerljivo je Croatia izgledala i ponovno je na krilima najboljeg igrača utakmice Ante Šute došla do velike i važne pobjede i trenutno je po prvi put izašla izvan zone ispadanja. Odlična partija bila je i od strane Gudelja i od strane playmakera Gojke Gadže.

Utakmicu u Zmijavcima bolje su započeli gosti, igrala se 11. minuta susreta, sjajan pokušaj Karla Miljanića s nekih dvadesetak metara od gola, lopta je išla pod prečku, ali vrhunskom paradom Vukmana, spriječeno je vodstvo gostiju. Samo šest minuta kasnije prva prijetnja Croatije, sjajnu su akciju odigrali Todorić i Šabić, ali pokušaj Šabića s vrha šesnaesterca nakon ubačaja Klančira bio je neprecizan i lopta odlazi pored lijeve stative. Igrala se 20. minuta i nova prilika za goste, nakon kontre odličan pokušaj s nekih petnaestak metara iz kosa za Belančića, ali njegov udarac odlazi tik iznad grede.

Igrala se 27. minuta utakmice i Zmijavčani su poveli sjajnim eurogol Ante Šute. Šuto je primio odbijanac od obrane Cibalia na nekih 20 metara od gola, namjestio se na lijevu nogu i u trku topovski pogodio suprotnu malu mrežicu nemoćnog vratara gostiju za promjenu rezultata na semaforu. Povećanje rezultata u Zmijavcima stiglo je u 41. minuti. Sjajno je Šabić izbio u gol šansu jedan na jedan s vratarom Kovačevićem, ali je stao na nekih desetak metara, nesebično je pronašao lijevo samoga Gudelja, koji s nekih desetak metara iz kosa desnom nogom i plasiranim udarcem pogodio suprotni kut za povećanje vodstva. Samo četiri minute kasnije u zadnjoj minuti prvog poluvremena, sjajan je udarac Brkića s dvadeset metara, nakon sjajne akcije Ante Šute i asistencije Gudelja, ali njegovom ljevicom lopta završava na spojnici stative i grede i na veliku sreću za Cibaliju izlazi iz gola.

Samo pet minuta u nastavku trebalo je Croatiji za zabije i treći pogodak i rekli bismo riješi pitanje pobjednika. Brza akcija Zmijavčana po oduzetoj lopti na sredini terena. Brkić je sjajno vukao loptu deset-petnaest metara i dijagonalom na drugu stranu pronašao Šabića koji se našao sam na nekih dvanaest metara od gola, pucao lijevom nogom i pogodio bliži kut vratara Kovačević za velikih 3:0 i time riješio pitanje pobjednika.

Bizarnu situacija vidjeli smo u 64. minuti, Šimunić nakon skraćenog kornera Gadže, sjajno je glavom pogodio s 5 metara i povećao vodstvo Croatije. Akciju Croatije započeo je Gadže ubačajem iz kuta, Brkić je tukao ali Kovačević je odbio loptu koja ponovno dolazi do Gadže koji ovaj put skraćenim kornerom ubacivao loptu na pet metara gdje je najviši Šimunić koji je glavom zakucao loptu za 4:0. Slavlje Croatije trajalo je pola minute već je stavljena loptu na centar, a onda neviđena situacija, pomoćni sudac digao je zastavicu i označio zaleđe nakon dužeg vremena i prije kretanja s centra za goste sudac Domagoj Kurtović poništio je gol Croatije i vratili smo se na rezultat od 3:0. Ali Cibalia nije puno izdržala da ne primi novi zgoditak, svega dvije minute poslije.

Igrala se 66. minuta, sjajna kontra Croatije odlični danas Gadže je izdržao duel na centru i vukao loptu do dvadeset metara od gola zatim je dao lijevo za Antu Šutu koji je ponovno svojom ljevicom s desetak metara vara Kovačevića i svojim drugim golom na utakmici na semaforu postavlja velikih 4:0. Samo minutu kasnije Vinkovčani su postigli počasni pogodak, loša reakcija Šimunića koji je zabio Vukmanu nakon ubačaja s desne strane napada Cibalije, vratila je malo nade u redove gostiju.

Utakmica se nekih dvadesetak minuta razvodnila, ali ponovno u zadnjim minuta Croatia želi još postići koji pogodak. Igrala se 87. minuta kada bilježimo dobar pokušaj Gudelja u padu s nekih sedam metara nakon ubačaja Todorića, ali lopta odlazi pored gola. Igrala se zadnja minuta regularnog dijela, nova velika prilika za Croatiju, izašao je Perić jedan na jedan s vratarom gostiju nakon sjajne lopte Gadže, ali ovaj put s nekih 7 -8 metara od gola krilo Croatije pucalo direktno u golmana gostiju koji je upisao prvu ozbiljnu obranu. Ipak Zmijavčani su do petarde došli u drugoj minuti sudačke nadoknade, svoju odlučnu partiju u današnjem i u prošlom susretu Gojko Gadže okrunio je pogotkom. Sjajno je ljevicom pogodio s 20 metara prizemno donji lijevi suprotni kut vratara Kovačevića i postavio rezultat na konačnih 5:1.

Zmijavčani puni samopouzdanja upisuju i drugu pobjedu za redom i dolaze na deveto mjesto prvenstvene ljestvice, uhvatili su zalet i u sljedećem kolu s nestrpljenjem čekaju gostovanje kod Sesveta.

Reakcija trenera

Marija Karoglan (NK Croatia): Zahvalio bi se kao prvo igračima na odličnoj utakmici, odlično se radi na treningu i rezultat je to ove dvije utakmice. Mislim u potpunosti zaslužena pobjeda nad Cibalijom. Pokazali smo želju, volju i rad na terenu i uzeli nova tri boda. Čestitam svojim momcima na dvije fantastične utakmice. Rekao bih da smo se i psihički rasteretili s ove dvije pobjede i momci su se podigli, ginemo jedni za druge na terenu i u svlačionici smo jedno i idemo dalje skromno i ponizno da se ne uzvisimo nakon 11 golova i dvije pobjede. Naravno veseli me kod ovih momaka što postajemo jedna dobra klapa, ispred svega je Mi a ne ja i nadam se da svi skupa idemo dalje prema onom cilju koji su zacrtali prije početka sezone.

Siniša Sršen (NK Croatia): Što reći kada primite 5 golova danas ili 9 golova u dvije utakmice. Isprike svim navijačima i ljubiteljima Cibalije, ja sam prije kolo dao ostavku, Uprava je nije prihvatila, mislim da se ovakvo više ne može. Mislim da neki ne zaslužuju nositi dres Cibalije. Mislim da je i s moje strane da odem i da neki drugi trener prodrma ovu momčad. Tu sam ja kao najodgovorniji i ne znam što reći više nakon današnjeg debakla. Žao mi je jer ovo nije dostojno Cibalije.

SUPERSPORT 1. NL, 12. KOLO
NK CROATIA – NK CIBALIA 5:1 (2:0)
Zmijavci. Igralište: ŠRC Marijan Šuto “Mrma”. Gledatelja: 700.Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek) 7. Pomoćnici: Vidak i Tkalčević. 4. sudac: Vukančić.
Delegat: Pavlečić.
STRIJELCI: 1:0 A. Šuto (27), 2:0 Gudelj (41), 3:0 Šabić (50), 4:0 A. Šuto (66), 4:1 Šimunić (67-AG), 5:1 Gadže (90+2).
NK CROATIA: Vukman 7, Šimunić 7, Šalinović 7, M. Šuto 7 (od 85. Čulina), Klančir 6.5, Gadže 7.5, Brkić 7.5, Todorić 7 (od 90. Kobidze), A. Šuto 8 (od 79. Perić 6), Šabić 7.5 (od 79. Marić), Gudelj 7.5 (od 90 Ljubić). TRENER: Marijan Karoglan 7
NK CIBALIA: Kovačević 5.5, Rubić 6 (od 78. Jergović), Belančić 6, Crnčec 5.5, Buić 5.5, (od 60. Lasić 6), Marković 5.5 (od 47. Lišnić 6), Šarić 5.5 (od 73. Vrdoljak), Bosak 6, Išasegi 6, Miljanić 6.5, Bajić 6 (od 60. Pejić 6). TRENER: Siniša Sršen 6
IGRAČ UTAKMICE: Ante Šuto (Croatia)