Efikasna utakmica po teškom terenu

Remi u Zmijavcima; Tomislav Gudelj nastavio “trpati” protivničke mreže

Nastavio se niz Croatije bez pobjede, ali bodom u Zmijavcima mogu biti zadovoljni
Croatia pobjednik kupa SDŽ – 021 portal

U sedmom kolu SuperSport 1. NL u Zmijavcima je gostovala momčad Vukovara 1991. Po iznimno teškom terenu gledali smo fantastičnu utakmicu prepunu prilika i naravno pogodaka. Na kraju utakmice u Zmijavcima 2:2, Croatia nije izgubila utakmicu protiv odlične momčadi Vukovara, ali Zmijavčani već sedam kola ne znaju za pobjedu i njihov negativan niz utakmica bez pobjede se nastavlja. Sjajan je bio ponovno Tomislav Gudelj koji je briljirao i ponovno dva puta zabio i u drugom nastupu za Croatiju za redom.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, igrala se 24. minuta utakmice i prva izgledna prilika na utakmici je za goste. Korner je izveo Mustedanagić i na nekih dvadesetak metara od gola pronašao je Trujila Rosa, ovaj je lijepo pucao ali na pet šest metara od gola obrana Croatije je u bloku i sprječava loptu da uđe u mrežu. Međutim, samo četiri minute kasnije gosti vode. Bila je to fantastična akcija Vukovaraca. Igrala se 28. minuta i Vukovar je poveo. Sjajno je Kolumbijac Gonzalez promiješao obranu na lijevom krilu napada i ubacio loptu na drugu stranu gdje je sam Zinedine Mustedanagić koji je lijevom nogom s nekih desetak metara iz kosa volej udarcem pogodio suprotni kut nemoćnog Vukmana i promijenio rezultat na semaforu.

Zmijavčani su se trgli nakon pogotka gostiju, napadački orijentirani nogomet im se isplatio deset minuta kasnije. Igrala se 38. minuta utakmice kada je kapetan Todorić pucao s vrha šesnaesterca, obrana gostiju mu je blokirala udarac, no lopta se odbila do Tomislava Gudelja koji s nekih desetak metara po sredini gol prima loptu, gađa desnu malu mrežicu i postiže već treći pogodak za Croatiju za redom za promjenu rezultata na 1:1.

Samo minutu kasnije Zmijavčani su mogli povesti, Mirko Marić je sam izašao na vratara Sajka iz kosa s nekih 7-8 metara, zaobišao ga je i umjesto da loptu pošalje u praznu mrežu on je pokušao asistencijom uposliti Gudelja, ali prije napadača Croatije s dva metra od gola Vukovarci su izbacili loptu u korner. U 42. minuti odličan pokušaj raspoloženog kapetana Ivana Todorića s nekih 20 metara od gola, ali njegov udarac je neprecizan i završio je tik uz desnu vratnicu gostujućeg gola.

Briljira Gudelj u dresu Croatije nakon što je zabio dva Jarunu u 50. minuti utakmice iz slobodnog udarca zabio je i drugi gol Vukovaru. Sjajno je napadač Croatije Tomislav Gudelj izveo slobodan udarac, na nekih dvadeset metara, Gudelj je prizemnim mekim udarcem poslao loptu ispod živoga zida i kada su svi očekivali da je Sajko uhvati, ona je ušla uz lijevu stativu u mrežu za vodstvo Croatije.

Zmijavčani su dvadeset i nešto minuta igre imali prednost, a onda se dogodila 72. minuta utakmice i greška danas odličnog Brkića. Gostujući napad došao je do Rugaševića koji je s dvadesetak metara ubacio loptu u šesnaesterac gdje je najviši Vanja Pelko i glavom je pogodio mrežu nemoćnog Vukmana za izjednačenje rezultata. Do kraja susreta igra se otvorila. Vukovar je tražio pobjedu, ali do nje su mogli i Zmijavčani.

Igrala se 81. minuta kada je Gudelj na lopti bio brži od vratara Sajka i na nekih dvadeset i pet metara iz kosa zaobišao je vratara Sajka i pucao prema golu, ali njegov udarac na prazan gol nije ušao u mrežu nego pored vrata. Da Pelko nije joker s klupe Bojka mogao se pobrinuti Radošević, igrala se 84. minuta, a samo dvije minute od ulaska, ovaj je mogao Vukovaru donijeti sva tri boda, pucao je s nekih dvadeset metara snažno i jako, već je bio svladan Vukman, ali lopta udara u stativu i samo centimetri spašavaju Croatiju novog poraza. Do kraja susreta nije bilo izglednih prilika i odlični sudac Erceg odsvirao je kraj s rezultatom na semaforu od 2:2.

Reakcije trenera

Marija Karoglan (NK Croatia): Teška i tvrda utakmica protiv odlične momčadi Vukovara po izuzetno teškom terenu. Iako smo gubili i preko Tomislava Gudelja vratili se u vodstvo nismo imali snage upisati prvu pobjedu. Svaki bod je odličan i mislim da je ovo realan rezultat.

Miroslav Bojko (NK Vukovar 1991): Jako dobra utakmica po teškom terenu. Žao mi je što smo izgubili dva boda i mislim da možemo žaliti za pobjedom. Primili smo dva glupa i jeftina gola, drugi gol ispod živog zida. Nakon toga pokušali smo sve da dođemo do preokreta, izjednačili smo i došli do boda, no dalje nismo mogli.

SUPERSPORT 1. NL
NK CROATIA – NK VUKOVAR 1991 2:2 (1:1)
Zmijavci. Igralište: ŠRC Marijan Šuto” Mrma”. Gledatelja: 600. Sudac: Mateo Erceg (Benkovac). Pomoćnici: Balen i Zobec. 4. sudac: Melnjak.
STRIJELCI: 0:1 Mustedanagić (28), 1:1 T. Gudelj (38), 2:1 Gudelj (50), 2:2 Pelko (72).
NK CROATIA: Vukman 6.5, Šimunić 6.5, M. Šuto 6.5, Šalinović 6.5, Nikolić 6, Čulina 6 (od 80. Radić), Todorić 6.5, Marić 6.5 (od 74. Grgić), Šabić 6.5 (od 84. Krizmanić), Brkić 7, T. Gudelj 7.5. TRENER: Marijan Karoglan 6.
NK VUKOVAR 1991: Sajko, Tabinas Bismarck 6 (od 46 Jara 6) Andačić 6 (od 67 Aleksić 6), Jukić 6.5, Bungić 6 (od 67 Capitani Minguez 6), Rugašević 7, Mustedanagić 7 (od 82. Radošević 6), Baltić 6.5 , Roos Trujilo 6 (od 46. Pelko 7), Gonzalez 7, Knoll 6. TRENER: Miroslav Bojko 6.5

IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Gudelj (Croatia)