Skok na osmo mjesto

Treća uzastopna pobjeda Croatije pred domaćom publikom

Po teškom terenu rekli bismo zmijavačkom blatu, gledali smo zanimljivu i sadržajnu utakmicu, prepunu prigoda i pogodaka
WhatsApp Image 2023-11-12 at 16.42.14

Nova domaća pobjeda Croatije i treća u nizu u Zmijavcima. Ovaj put su potpuno zasluženo momci Marijana Karoglana nadigrali susjede iz Dugopolja i s visokim rezultatom 4:1 upisali nova tri boda i došli do osmog mjesta na prvenstvenoj tablici. Po teškom terenu rekli bismo zmijavačkom blatu, gledali smo zanimljivu i sadržajnu utakmicu, prepunu prigoda i pogodaka.

Domaćini su bolje otvorili ovaj susret, već u desetoj minuti utakmice danas fantastični Ante Šuto izbio je jedan na jedan iz kosa s vratarem Lukićem, pucao je sa sedam metara iz kosa lijevom nogom, ali je vratar gostiju sjajno obranio i spriječio vodstvo Croatije. Samo dvije minute kasnije Croatia je povela, korner s lijeve strane izveo je Gojko Gadže, a najviši u skoku je Marko Šuto koji je glavom nadskočio obranu Dugopolja i loptu zakucao u mrežu za 1:0.

Igrala se 14. minuta utakmice, stopostotna šansa za Perića nakon duela s Lukićem na nekih petnaestak metara, odbijenu loptu mu je Ljubičić servirao na nogu na nekih desetak metara od gola, pucao je Perić na prazan gol, ali njegov udarac završio je pored vrata golmana Lukića. Samo dvije minute kasnije pucao je Perić iz kosa, ovaj put vratar Lukić je bio siguran i obranio njegov udarac. Iduća akcija gostiju i prva velika prilaz za Dugopolje. Bagarić je nakon akcije gostiju ostao sam na lijevom krilu, pucao je s nekih petnaest metara, ali njegov udarac otišao je pored gola vratara Marija Gudelja.

U 28. minuti utakmice Croatia je povela 2:0, strijelac je bio Tomislav Krizmanić koji je sa sedam metara othrvao Šaranića i pogodio prve rašlje vratara Lukića. Ali treba reći da ovaj gol ide na ruku Anti Šuti koji je sa svoga šesnaesterca vukao loptu do nekih 60 metara i onda asistirao za Krizmanića koji je povećao vodstvo Croatije. Igrala se 39 minuta, veliki zicer za goste, Bagarić je glavom loptu spustio za Jukića koji s pet metara sam pogađa ravno u Gudelja, koji zbilja bravuroznom obranom brani udarac Jukića i sprječava smanjene vodstva.

U nastavku drugog poluvremena u 50. minuti, odmah šok za goste, Tomislav Gudelj je okrenuo Ljubičića na nekih 25 metara od gola, ovaj ga ruši a sudac Lacić mu pokazuje drugi žuti karton odnosno crveni i gosti su primorani nastavili s desetoricom. Dugopoljci su s igračem manje u 62. minuti mogli izjednačiti. Veliku priliku propustio je Zdunić, sam se našao na pet metara od gola na ubačaj Jelačića, pucao je glavom, ali njegov udarac završio je pored Gudeljeva gola. I kako bijaše pravilo u nogometu ako ne daš dobiješ.

Samo minutu kasnije Ante Šuto je s nekih 25 metara ljevicom probušio vratara Lukića i time riješio pitanje pobjednika. Veliku priliku imali su gosti u 73. minuti ponovno je Zdunić jedan na jedan s vratarom Gudeljom, ali umjesto da puca iz prve ovaj je išao lažnjakom prevariti iskusnog Gudelja koji je na kraju njemu ušao u šut i spriječio pogodak gostiju. Gosti su ipak došli do počasnog pogotka.

Bagarić je u 79 minuti s nekih desetak metara najbolje reagirao i pogodio je malu mrežicu vratara Gudelja i smanjio rezultat na 3:1. Konačni rezultat, 4:1 postavio je Mijo Šabić u 84., pokupio je odbijanac nakon obrane Lukića od strane Tomislava Gudelja i zakucao loptu u mrežu za visokih 4:1. Tako je Croatia u svome blatu u Zmijavcima ugušila i Dugopolje nakon Orijenta i Cibalije i zbilja s impresivnom gol statistikom od 15:2 u tri domaće utakmice ima se pravo nadati većim ostvarivanjima.

-Još jedna fantastična utakmica mojih momaka, protiv tvrde momčadi na teškom terenu pokazali smo volju, želju, borbenost i to nam se isplatilo. Velika pobjeda, momci rastu i rade savršeno i nadam da ćemo nastaviti tako. Zbilja sam ponosan danas na svoje momke i idemo dalje nastaviti pozitivnom smjeru- kazao je nakon utakmice trener Croatije Marijan Karoglan.

SUPERSPORT 1. NL, 14. KOLO
NK CROATIA – DUGOPOLJE 4:1 (2:0)
Zmijavci. Igralište: ŠRC Marijan Šuto “Mrma”. Gledatelja: 400. Sudac: Renato Lacić ( Split) 6.5. Pomoćnici: Sarić i Kuduz. 4. sudac: Sočo. Delegat: Jelavić.
STRIJELCI: 1:0 M. Šuto (12), 2:0 Krizmanić (28), 3:0 A. Šuto (63), 3:1 Bagarić (79), 4:1 Šabić (84)
NK CROATIA: M. Gudelj 7.5, Šimunić 7, Šalinović 7, M. Šuto 7.5, Klančir 6.5 (od 64. Blažević 6.5), Gadže 7 (od 88. Grgić -), Brkić 7.5, Krizmanić 7.5 (od 64 Šabić 7), A. Šuto 9 od 88 Marić -), Perić 7 (od 64. Todorić 6.5), T. Gudelj 7. TRENER: Marijan Karoglan 7
NK DUGOPOLJE: Lukić 6.5, Brekalo 5.5, Peričić 5.5., Ljubičić 5, Jelačić 5.5, Bagarić 6.5, Tešija 6 (od 66. Kušeta 6), Burčul 6 (od 84. Vladušić -) , Šaranić 6 (od 46 Bradarić 6) , Jukić 6.5 (od 75 Rodić), Zdunić 6.5 (od 75. Ivanišević). TRENER: Davor Mladina 6
IGRAČ UTAKMICE: Ante Šuto (NK Croatia)